JUN: LIB - PLZ 4:3

Junioři ztratili vyrovnaný zápas v Liberci

Mladí indiáni přišli o pětizápasovou šňůru vítězství, když dnes padli na ledě Liberce, který se přitom na začátku měsíce musel v Plzni sklonit po výsledku 1:8.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

4:3
2:2, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Pavlík, 17. Měchura (Gajda, Dvořák), 35. Gajda (Měchura, Huňor), 52. Měchura (Kolbert) – 7. Kopic (Eremiáš, Hamšík), 20. D. Soukup (M. Soukup), 44. Vajner (Dáňa). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

4:6
1:1
0:1
30:19
35

Hambálek (Vopravil) – Starý, Culek, Duschka, Kovář, Dvořák, Kolbert – Putz, Měchura, Plos, Zajíček, Nezbeda, Jančovský, Pavlík, Huňor, Ktíž, Gajda, Leden

Němeček (Vondraš) – Kvasnička, Malák, Pánek, Vajner, Hodinář, Hamšík, Dolhý – Eremiáš, D. Soukup, Kopic, Marcel, Ženíšek, Dáňa, Kaiser, M. Soukup, Korčák, Pešek, Beníšek, Kreuzman.

Domácí Tygři se tak alespoň částečně pomstili za vysokou porážku 1:8, kterou utrpěli začátkem srpna v Plzni. První krok udělali již po necelých pěti minutách hry, když skóre dnešního střetnutí otevřel Šimon Pavlík. Ovšem hosté poměrně brzy srovnali s Podještědskými krok, když úvodní power play duelu využil Marek Kopic. Podobně odpověděl Adam Měchura, ovšem do kabin se nakonec odcházelo za nerozhodnutého stavu, když dokonce v oslabení udeřil Dominik Soukup.

V úvodu prostředního dějství Plzeň dvakrát ustála početní výhodu soupeře, přesto ten nakonec i potřetí odskočil o jediný gól. Postaral se o to Petr Gajda.

Indiáni i dotřetice dokázali vyrovnat, to když Stanislav Vajner propálil vše, co mu stálo v cestě. Oba celky mohly následně rozhodnout v přesilových hrách, nakonec však šach mat Západočechům vystavil až v plných stavech Adam Měchura. Závěrečný tlak již duel do prodloužení nepřenesl, Škoda tak po pěti výhrách v řadě musela sklonit hlavy.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Nebyl to dnes od nás vůbec dobrý výkon. Celý zápas jsme dotahovali, nemohli se vůbec dostat do tempa, protože jsme si hru nezjednodušili, navíc hráli pět oslabení do poloviny zápasu. Byly to naše hloupé fauly, nebo technické přestupky. Potřebujeme hru učesat a zlepšit se.“