MBL - PLZ 1:2

MBL - PLZ 1:2 - Indiáni z první válečné stezky sezóny vezou cenný skalp!

Modrobílí dnes poprvé zamířili mimo své prérie na válečnou stezku, představili se v Mladé Boleslavi. A začali skvěle, do vedení se dostali již ve druhé minutě utkání.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

1:2
0:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 23. Claireaux (Moravec, Flynn) – 2. Blomstrand, 46. Budík. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Kajínek, Kis

7:5
0:0
0:0
365

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Růžička) – Jánošík (A), Šidlík, Pýcha, Pláněk (C), Bernad, Fillman, Moravec – Lunter, Zbořil, Šťastný – Kelemen, Najman, Kousal – Flynn, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský (A).

Pavlát (Němeček) – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Lang (A), Kindl, Hamšík – Bulíř (A), Mertl, Musil (C) – Blomstrand, Thorell, Suchý – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Malát, Žejdl, Kuťák

Samotné utkání začalo velmi kuriózně. Při hromadném střídání si hráči Mladé Boleslavi za vlastní brankou vyměnili kotouč a Bernad se vydal rozehrát. Jenže indiáni dobře napadli a domácí hokejista se jal namísto dopředu rozehrát přes svoje brankoviště na druhou stranu, výsledkem všeho byl puk za zády Krošelje, oficiálně je autorem gólu uveden Ludwig Blomstrand. O rychlou odpověď se svou bombou z pravého kruhu pokusil Šťastný, avšak těsně minul zařízení. Západočeši poté ustáli oslabení, mohli ovšem inkasovat vzápětí. Bernad od tyče k tyči vyzval k vyrovnání Bičevskise, ten trestuhodně minul poloodkrytou klec soupeře. Těsně před sirénou ale hosté museli řešit dvě nepříjemnosti. Po zásahu pukem nedohrál celé utkání Thorell a podobně po střetu u mantinelu dopadl také Suchý.

Prostřední periodu načali lépe modrobílí, jenže Bruslařům doslova vytrhl trn z paty Pýcha, když uklidil kotouč do bezpečí z brankové čáry. A tak platilo otřepané: „Nedáš – dostaneš.“ Nejprve Pavlát ustál tutovku Flynna, nestačil ale na dohrání akce Valetinem Claireauxem. Dokonat obrat mohl Stránský v oslabení při úniku dvou na jednoho, muž s maskou indiánů své barvy podržel. Stejně jako vzápětí, když zblízka doráželi Claireaux s Dufkem. Hra se nadále kouskovala vyloučeními, šancí ale ubývalo. Z kruhu neuspěl Lunter, z osy hřiště ani Kelemen.

Vše tak měla rozhodnout až závěrečná pasáž hry. A tak se také stalo. Nejprve z mezikruží minul klec Plzně Dufek, aby vzápětí sjel od modré až před branku Vojtěch Budík a podél betonu zasadil domácím šach mat. Z osy hřiště se po chvilce jal navýšit náskok Škody Musil, Krošelj situaci ustál. Následovala hra ve čtyřech, která ovšem změnu skóre nepřinesla, stejně jako krátká početní výhoda Západočechů pět na tři. V té měl nejblíže ke gólu dorážkou Bulíř. A protože se střelecký zápis nerozrostl ani při domácí power play, odvážejí si modrobílí ze středních Čech cennou výhru.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „Na začátek padla ta trošku nešťastná naše první vlastní branka, tak jsme to doháněli. Pak jsme srovnali a ve třetí třetině to Plzeň překlopila na svojí stranu, ale myslím si, že to bylo vyrovnané. První dvě třetiny jsme je moc do šancí nepouštěli, v té třetí třetině byla prvních deset minut Plzeň lepší, pak se to opět srovnalo. Byl to zápas o branku a potřebovali bychom se samozřejmě víc gólově prosadit. Ale jsme ve fázi, kdy máme největší objem tréninku, takže to není pro hráče úplně ideální, nejsou v ideálním rozpoložení. Je to i vidět, ale my v tuto chvíli nekoukáme tolik na výsledek, jako na to, aby se hra postupně zlepšovala. Myslím si, že oproti prvnímu zápasu to bylo lepší, a to je důležité.“

Tomáš Vlasák (HC Škoda Plzeň): „Zde je vždy těžké hrát, soupeř je kvalitní, prezentuje se nepříjemným, bruslivým, až dotěrným stylem hokeje. Pro nás tedy těžká zkouška a kvalitní zápas. Odstoupili nám však dva hráči. Gustaf dostal pukem, tak to snad nebude vážné, nedohrál z preventivních důvodů. Ale nic ještě nevíme o Filipu Suchém, doufám, že to nebude nic dramatického. Oproti utkání se Šumperkem jsme hráli v jiné sestavě, v té, ve které bychom chtěli být. Ale samozřejmě změny vždy mohou nastat.“