MBL - PLZ 2:1

MBL - PLZ 2:1 - Vyrovnaná bitva pro Bruslaře

Po čtyřech zápasech na domácí půdě, ve kterých získala devět bodů, vyjela Škodovka k utkání opět na led soupeře. Její kroky mířily do Mladé Boleslavi, kde se v rámci 19. kola střetla s místními Bruslaři.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

2:1
0:0, 1,0, 1:1

Branky a nahrávky: 21. Ševc, 57. Kousal (Najman) - 54. Kantner (Bulíř, V. Lang)

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (M. Schwarz) – Pavel Pýcha, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Bernad – Adam Raška I, Fořt, Kelemen – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Grim, Bičevskis, J. Stránský (A).

Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Dzierkals, Mertl, P. Musil – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Kantner, Kodýtek (A), F. Suchý – M. Lang, F. Přikryl, Adamec.

Gustaf Thorell 0 0 0 0 0

První vzrušení zápasu nastalo před plzeňskou brankou. Úvodní větší šanci utkání měli Mário Lunter s Ondřejem Najmanem, nicméně zmatek před plzeňským mužem v masce nevyužili. Následoval brejk domácích, leč Fořt přihrával intuitivně a nakonec nikoho ze svých spoluhráčů neoslovil. Plzeň poprvé branku Bruslařů ohrozila až na přelomu první a druhé desetiminutovky a to v přesilové hře. Martins Dzierkals mířil z dobré pozice ke vzdálenější tyči, tu však těsně minul. Vzápětí od modré čáry pálil Jánošík, který má mimochodem i nedávnou plzeňskou minulost, jeho dělovku ještě před Svobodou tečoval Jan Grim, avšak plzeňský gólman se překonat nenechal. V závěru nebezpečně dotírali na hostující branku Fořt s Raškou, první branku zápasu nevstřelili. Lépe si nevedl ani Jan Dufek, který poslal puk pouze do betonu Svobody. Po prvních dvaceti minutách tak odcházela obě mužstva do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá perioda už nabídla branku a ta padla hned po návratu z kabin. Martin Ševc nejprve na Svobodu nevyzrál, nicméně k domácímu kapitánovi se puk vrátil a další rána, tentokrát od modré čáry, již skončila v brance. Vzápětí mohli domácí přidat druhý gól. Pavel Kousal se proháčkoval až před branku, maskovaný muž Škody puk vyrazil nad sebe, poletující kotouč se následně snažil domácí útočník sklepnout kolem pravé tyčky, jenže neuspěl. Naopak o vyrovnání se pokoušel Filip Suchý, který se zpoza brány natlačil na Růžičku, ten nátlaku hráče Plzně odolal. Poté si vzal slovo opět Pavel Kousal, jeho utajená rána trefila Svobodu do ramene, vzápětí z rychlého brejku pálil na opačné straně Michal Bulíř bekhendem pouze do připraveného Růžičky. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak vedli Bruslaři nejtěsnějším možným rozdílem.

Třetí část odšpuntoval domácí Najman, který pálil přesně sítě, bohužel pro něj ale jen do té boční. Za hosty přispěchal s odpovědí bek Peter Čerešňák, jeho rána ale za zády Růžičky neskončila. Brankář Bruslařů si poté poradil i s ránou Martina Langa. Na opačné straně Pláněk otestoval střelou od modré čáry Svobodovu pozornost, ten nahození vytěsnil svými betony mimo tři tyče. Blízko svému druhému gólu byl Martin Ševc, pokusem z vrcholu levého kruhu orazítkoval ale jen bližší tyč. A tak opět platilo známe hokejové přísloví nedáš - dostaneš. Z protiútoku dostal hodně prostoru na levé straně Matyáš Kantner, který střelou k levé tyči poprvé rozradostnil plzeňské fanoušky. Jenomže tři a půl minuty před koncem ujel před zraky více než dvoutisícovek diváků Pavel Kousal a po hezké forhendové kličce vrátil rychle zpět Bruslařům vedení. Západočeši to v poslední minutě zkusili v šesti, leč jejich snaha už byla nebyla úspěšná, z ledu Mladé Boleslavi tak odjíždí po prohře 1:2 s prázdnou.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Do zápasu jsme vstoupili dobře. V první třetiny jsme měli více ze hry, ale bohužel žádný gól nepadl. Ve druhé třetině to bylo naopak. Plzeň tahala za delší konec, nám se povedl vstup do třetiny, kdy jsme dali gól a prvních pět minut bylo slušných. Ale Plzeň pak byla lepší a myslím, že můžeme být rádi, že to bylo stále o gól. Ve třetí třetině to bylo stále vyrovnané, měli jsme tam šanci, tyčku, nedali jsme z protiútoku, dostali na 1:1. Jsme rádi za tři body proti těžkému soupeři a že jsme to bojovností urvali na svou stranu.“

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Nejsme spokojení. Myslím, že ty body jsme tu ztratili úplně zbytečně. Přehrávali jsme situace i hru. Z naší strany bylo málo osobních soubojů i přímočarosti. Sice jsme byli v držení kotouče, ale na to se hokej nehraje. Nejsme spokojení. Útok jsme prakticky neměli. Nezasloužili jsme si tu bodovat, i když jsme potom vybojovali vyrovnání. Další střídání byla ale z naší strany prakticky vestoje. Domácí nás zaslouženě potrestali. V závěru ještě něco bylo, ale to bylo málo.“