MBL - PLZ 0:3

MBL - PLZ 0:3 - Tři různé herní situace, tři góly, tři cenné body!

Modrobílí dnes před týdenní pauzou vyrazili do Mladé Boleslavi, kde se dlouho ne a ne podařit změnit skóre. Nakonec se prosadili pouze modrobílí, udeřili přitom v přesilové hře, oslabení i rovnovážném stavu.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

0:3
0:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 28. Malát (J. Holý, G. Thorell), 34. Schleiss, 51. Schleiss (Budík, Kodýtek). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Rozhodčí: Pešina, Veselý – Lučan, Kis

vyloučení
1:5
Využití
0:1
V Oslabení
0:1
střely na branku
32:18
Zblokované střely
12:14
Hity
8:18
Vhazování
28:17
Diváci
990

BK Mladá Boleslav

Krošelj (J. Růžička) – Jánošík, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Lintuniemi – Kantner, Fořt, D. Šťastný – Lunter, Kotala, Pospíšil – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Grim, Bičevskis, J. Stránský (A).

HC Škoda Plzeň

Pavlát (Svoboda) – L. Kaňák, J. Holý, Graňák, Kvasnička, Budík, J. Kindl (C), Hamšík – J. Dufek, Mertl (A), M. Lang – F. Suchý, Bulíř, F. Přikryl – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, Malát.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Pavlát 60 32 0 32 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Ludwig Blomstrand 0 0 0 0 0
Vojtěch Budík 0 1 1 1 0
Michal Bulíř 0 0 0 0 0
Jan Dufek 0 0 0 0 0
Dominik Graňák 0 0 0 0 0
Jan Holý 0 1 1 1 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 1 2
Jakub Kindl 0 0 0 1 2
Petr Kodýtek 0 1 1 1 0
Vladimír Kremláček 0 0 0 0 2
Martin Lang 0 0 0 0 0
Sebastián Malát 1 0 1 1 2
Marcel Marcel 0 0 0 1 0
Tomáš Mertl 0 0 0 0 2
Filip Přikryl 0 0 0 0 0
Jan Schleiss 2 0 2 1 0
Filip Suchý 0 0 0 0 0
Gustaf Thorell 0 1 1 1 0

komentář

Hned v první minutě to z ostrého úhlu zkusil Bulíř, Krošelj si bližší tyčku pohlídal. Za domácí odpověděl dělovkou ze zajímavého prostoru Stránský, Pavlát odolal. Poté přízemní ranou z druhé vlny zakončil přečíslení Jánošík, muž s maskou indiánů zakročil betony. Proti svým mohl vzápětí i ve druhém utkání udeřit Kantner, po příhře z pravého kruhu ale před brankou touš neusměrnil do sítě. Podobně ale nevyužil totožnou gólovku Lang, když mu servíroval před polodkrytou klec Bruslařů Kremláček. Když pár vteřin před úvodní sirénou z mezikruží minul o milimetry Blomstrand, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu prostředního dějství se ze strany před Pavláta protlačil Lunter, ani nadvakrát ovšem puk do sítě neprotlačil, nepomohl ani spoluhráč Pospíšil. Skóre tak otevřel až Sebastián Malát, jenž uzmul černý nesmysl na pravé straně, v přečíslení vzal odpovědnost na sebe a udeřil z pravého kruhu. Obratem mohl srovnat Kotala, který si najel před plzeňskou svatyni, jenže nezamířil přesně. Lépe si vedl v oslabení Jan Schleiss, jenž bez zájmu protihráčů vyvezl kotouč až mezi kruhy a zamířil přesně k pravé tyči. Indiáni po chvilce srazili ránu Ševce, kterou si ovšem našel Kotala, puk sice Pavláta přeskočil, ale zamířil mimo. Ten si před přestávkou ještě poradil i s dorážkami Pláňka a Flynna Moravcovo nahození.


Poslední periodu rozčísl z pravého kruhu Šťastný, ke snížení to nevedlo. Na druhé straně rychle objel branku a zakončil Bulíř, Krošelj se na švestkách nachytat nenechal. Následně definitivně potvrdil export bodů na západ Čech svým druhým gólem v utkání Jan Schleiss, který vteřinu před vypršením přesilové hry propálil vše, co mu stálo v cestě od modré. Na druhé straně to ještě zkoušeli z mezikruží Pospíšil a Najman, jenže prvně jmenovanému ránu obránci zablokovali, druhý mířil jen do středu branky. Škoda tak veze z Mladé Boleslavi cenné tři body, upevňuje si čtvrtou příčku a poráží v extralize letos domácí poprvé v základní hrací době.

Foto: Jan Pavlíček

Ohlasy trenérů

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „Musím pogratulovat soupeři k výhře, hrál výborně. Myslím si, že stav 0:0 po první třetině pro nás byl ještě milosrdný. Ale musím pochválit hráče za vstup do druhé třetiny, měli jsme více ze hry. Bohužel nedáváme branky, naopak z jednoho přečíslení a po chybě ve vlastní přesilovce jsme dva góly dostali. To rozhodlo celé utkání. Pak už to byla z naší strany snaha o to dát branku a nám se teď střelecky moc nedaří. To je kámen úrazu.“

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Jsme rádi za tři body z Boleslavi. Čekali jsme, že domácí budou mít nástup do utkání, chtěli jsme tomu čelit aktivní hrou, což se nám myslím povedlo. Až v závěru první třetiny nás domácí dostali trochu pod tlak ve dvou přesilovkách. Ale ustáli jsme to. Sami jsme před přestávkou měli velkou šanci na skórování. Úvod druhé části byl z naší strany trochu slabší, ale přesto z toho tlaku jsme dokázali dvakrát ujet a i v oslabení jít do vedení. V posledním dějství jsme si to naší aktivní hrou a dobrým pohybem si vítězství pohlídali.“