PLZ - MBL 2:4

PLZ - MBL 2:4 - Ve velké bitvě nakonec rozhodla efektivita

Indiáni svedli netradičně další extraligový souboj ve čtvrtek. A byla to obrovská bitva, však fanoušci viděli v první polovině utkání jediný gól.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

2:4
1:0, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Kantner, Kodýtek), 40. Bulíř (Dzierkals, Čerešňák) – 35. Najman (P. Kousal, Ševc), 36. Šťastný (Kelemen, Pýcha), 48. Jánošík (Adam Raška I, Šťastný), 55. Kotala (Jan Eberle, Claireaux). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

2782

D. Furch (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, J. Kindl (C), Kvasnička, L. Kaňák – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Kantner, Kodýtek (A), Bulíř – Blomstrand, Thorell, Suchý – Malát, Přikryl, Kuťák.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (J. Růžička) – D. Moravec, Ševc (C), Jánošík (A), Bernad (A), Pýcha, Fillman, Vacík – Kelemen, Adam Raška I, Šťastný – O. Flynn, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, Bičevskis, Jan Eberle.

Gustaf Thorell 0 0 0 1 0

Utkání začalo přesilovou hrou Bruslařů, leč v té mohli udeřit domácí. Blomstrand vzal na sebe odpovědnost při rychlém brejku, Krošelj dokázal puk vyrazit. Stejný hráč to zkusil záhy ještě jednou, z pravého kruhu ale opět jen nechal vyniknout gólmana hostí. Na své si nepřišel ani Peter Čerešňák, který střílel od modré čáry. Krátce za polovinou úvodního dějství už se ale plzeňští fanoušci mohli začít radovat. Jakub Kindl přihrál na modrou Kodýtkovi, jehož střelu do brány dorazil z otočky Michal Bulíř. Vyrovnat mohl, ještě v minulé sezóně plzeňský, Jan Eberle, ten měl spoustu prostoru mezi kruhy, na Furcha si nepřišel. Po dvaceti minutách tak odcházela do šaten spokojenější Škodovka.

Prostřední dějství načal Šťastný, který dostal nabito na pravý kruh, proti ráně z první se ovšem bravurně přesunul Dominik Furch. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, v krátkém sledu bylo k vidění přečíslení na obou stranách, jenomže Kuťak, ani Dufek si na brankáře nepřišli. Zdvojnásobit domácí vedení mol poté Petr Kodýtek, z brankoviště ale přestřelil bránu. Dokonce do samostatného nájezdu se posléze dostal Matyáš Kantner, forward indiánů zvolil kličku do bekhendu, branku soupeře ovšem minul. A tak udeřili hosté. Furch ještě dokázal zlikvidovat střelu Kousala, jenomže na dorážku Ondřeje Najmana z levého kruhu už byl krátký. A to nebylo vše. V následující minutě Miloš Kelemen našel z levé strany u vzdálenější tyče Davida Šťastného, který zavěsil pod víko. Bruslaři rázem vedli. Závěr druhé periody už zase patřil domácím. Michal Bulíř se nejprve neprosadil z rychlého přečíslení, z další šance už ale mířil do černého, když bekhendem pohotově zavěsil pod víko. Po čtyřiceti minutách tak kostka nad ledem ukazovala vyrovnaný stav.

Na začátku třetí třetiny Boleslav pykala za svou nedisciplinovanost, v početní výhodě mohl završit hattrick Michal Bulíř. K něm se přívětivě odrazil kotouč, z pravého kruhu ho ovšem poslal jen do betonu Krošelje. Bruslaři už při rovnovážném stavu na ledě odpověděli akcí Šťastného, ten obdržel ideální přihrávku v situaci dva na jednoho, ovšem místo přesnosti volil razanci. Z následující akce už ale šla Mladá Boleslav znovu do vedení. Adam Jánošík obdržel ve středním pásmu přihrávku, hostující obránce s pukem objel branku Furcha a následně černý nesmysl propasíroval do sítě u druhé tyče. V polovině závěrečné třetiny dostali hosté krátce po sobě dvě výhody o jednoho muže, Furch tentokrát zavřel svou bránu. Pět minut před koncem už ale kapituloval počtvrté a hosté se dostali do trháku. V situaci dvou na jednoho zakončoval z pravé strany Petr Kotala, plzeňský brankář byl nyní zcela bez šance. V závěru dostala Škodovka ještě šanci v podobě přesilové hry, navíc hrála v šesti, nicméně hosté vše odbránili. Plzeň tak prohrála potřetí v sezóně, tentokrát s Mladou Boleslaví 2:4.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „První třetina byla jasně v naší režii, měli jsme pohyb a agresivitu. Vedení 1:0 nebylo špatné. Následně jsme měli další šance, ale soupeři jsme ve skóre neodskočili. Efektivita je nízká. Po vyrovnání jsme lehce znervózněli a krátce po tom jsme dostali druhý gól. Pohyb ve druhém dějství nebyl podle našich představ. Do zápasu jsme se vrátili, dokázali jsme soupeře opět dostat pod tlak. Ani třetí třetina z naší strany nebyla špatná, byli jsme aktivní, ale udělali jsme dvě chyby, které rozhodly zápas. Velmi těžko se to hodnotí, dnešní utkání jsme sehráli o mnoho lépe, než v úterý v Olomouci.“

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „I když se zápas hraje na třetiny, tak já bych zápas hodnotil na dvě poloviny. První polovinu nám nešly nohy, neměli jsme pohyb a Plzeň byla lepší. Navíc vyhrávala osobní souboje a my jsme nehráli hru, kterou jsme chtěli, protože jsme se k ní ani nedostali. Od půlky utkání jsme se zlepšili, hra se srovnala. Pomohly nám samozřejmě branky, které jsme dali. Otočili jsme z 0:1 na 2:1. Plzeň opět srovnala a bylo jasné, že o všem rozhodne třetí třetina a ta nám vyšla výborně. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli.“