DOR: SPA - PLZ 5:1

Dorost v odvetě padl na ledě Sparty

Po devíti dnech se proti sobě postavila opět mužstva Plzně a Sparty. První zápas byl v jasné režii indiánů, tentokrát se ovšem hrálo v hlavním městě.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

5:1
2:1, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Fábry (Bartoň, Novák), 19. Stepanchuk (Žmola), 24. Křišťan (Fábry), 29. Fábry (Novák, Vašíček), 38. Odehnal (Žmola, Potr) – 8. Benák (Prošek).
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 5:1.

vyloučení
4:3
Využití
1:0
V Oslabení
0:0

HC Sparta Praha

Hrabal (Kogler) – Potr, Byakov, Bartoň, Marton, Šeba, Jánský, Hašek – Fábry, Vašíček, Novák, Stepanchuk, Žmola, Odehnal, Křišťan, Žemlička, Potoma, Skuratov

HC Škoda Plzeň

Mařík (Sedláček) – Lučan, Hromádka, Eicher, Buzek, Jiříček, Skala, Prošek – Mazanec, Benák, Hořejší, Hájek, Kučera, Řehoř, Bílek, Kaiser, Beran, Makovec, Hofrajtr

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Minulý týden se proti sobě mužstva postavila na plzeňském stadionu, nyní přišla na řadu odveta v Praze. První duel ovládla Škodovka, který svého soka vysoko přestřílela. Dlouho to ovšem tak nevypadalo, v polovině byl stále vyrovnaný stav 3:3, jenomže pak už pouze brankář Sparty lovil puk ze své sítě. Indiáni nakonec zvítězili 9:3. Adam Benák v zápase vstřelil tři branky.

Dnes to byla ale jiná písnička. Již v polovině šesté minutě se po přihrávce Bartoně dostal k puku Andrej Fábry a domácí brzo vedli. Jenomže odpověď byla bleskurychlá. Za 101 vteřin prokázal své dovednosti Adam Benák a kostka nad ledem rázem ukazovala vyrovnaný stav. Následně si oba týmy vyzkoušeli po jedné početní výhodě, brankáři v nich byli bezchybní. Až krátce před odchodem do šaten si Sparta vzala zpět ztracení vedení. Bogdan Stepanchuk vystřelil a puk po jeho ráně zastavila až síť v bráně.

Do druhého dějství vstoupila Škodovka s vírou rychle vyrovnat, jenomže hostující Josef Eichler fauloval a Pražané nabídnutou početní výhodu tentokrát využili. Fábry se tentokrát proměnil do role asistence a jeho pas dokázal zužitkoval Petr Křišťan. Ze stejné situace mohla záhy vyrovnat Škodovka, Sparta totiž špatně vystřídala, jenomže to se nepovedlo. Navíc po zvládnutém oslabení šla Sparta již do tříbrankového vedení a znovu u toho byl Andrej Fábry, který dokázal prosadit po druhé v zápase. Pro indiány to nakonec byla třetina hrůzy, jelikož znovu před odchodem do šaten musel Mařík lovit puk ze své svatyně. Tentokrát mířil do černého Mikuláš Odehnal.

Třetí dvacetiminutovka už toho tolik nenabídla, protože skóre se již nezměnilo. Utkání se hrálo velice aktivně, obrana musela být nadále ve střehu. Plzeň i Sparta v poslední části dostala ještě jednu šanci v podobě přesilové hry, nic už se ale nestalo. Spartě se tak povedla odplata, po prohře v Plzni 3:9 tentokrát svého soka dokázala porazit, vyhrála na skóre celkem jednoznačně 5:1.

Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Stále jsme v plné přípravě, hráči hodně trénují, leč nechci se dneska na nic vymlouvat, zaslouženě jsme prohráli. Byl to zápas nahoru dolů. My jsme neproměňovali šance. Sparta hrála velmi dobře, musím ji pochválit.“