DOR: PLZ - SPA 9:3

Dorost devíti góly zničil Spartu!

Plzeň - Ke svému druhému duelu vyjeli plzeňští dorostenci. Soupeřem jim byla Sparta, která s plzeňským týmem udržela krok pouze první polovinu zápasu.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

9:3
1:1, 4:2, 4:0

Branky a nahrávky: 10. Pittr (Beran), 21. Benák (Jiříček), 27. Lučan (Benák, Hořejší), 33. Beran (Eichler), 38. Kučera (Buzek), 47. Kaiser (Beran), 52. Benák (Hořejší), 54. Makovec (Kučera), 57. Benák (Kaiser) – 7. Skuratov (Žemlička, Jánský), 23. Vašíček (Novák, Bartoň), 28. Odehnal (Novák, Vašíček)
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 9:3

Rozhodčí: Hacaperka – Tvrdík, Rubáš

3:5
1:1
0:0

Mečl (30. Jansa) – Lučan, Eichler, Buzek, Jiříček, Tolar, Skala – Řehoř, Benák, Hořejší (C), Kučera, Mazanec, Hájek, Kaiser, Beran, Hofrajtr, Pittr, Makovec

Přikryl (Kogler) – Bartoň (C), Bykova, Jeba, Marton, Nistribenko, Jánský – Odehnal, Vašíček, Novák, Křišťan, Potoma, Skurarov, Žemlička, Poláček, Žmola

Start utkání byl od obou týmu opatrný, první vážnější situace nastala až v páté minutě, kdy po rychlém přečíslení pálil z pravého kruhu Adam Benák, na brankáře Sparty si nepřišel. Navíc při snaze dorážet sekl gólmana a místo gólu putoval za katr. Zbytečný faul navíc hosté dokázali potrestat. Po hezké kombinaci zůstal u levé tyče volný Sergej Skuratov, který už měl před sebou poloprázdnou bránu. Škodovka mohla bleskově vyrovnat, leč střelu Buzka od modré čáry zastavila branková konstrukce. Co se nepovedlo domácímu obránci, povedlo se o minutu později Tomáši Pittrovi, který dorazil za záda Přikryla ránu Berana. Vrátit vedení mohl Spartě Křišťan, jenomže samostatný únik neproměnil. Brankář Škody se vyznamenal i proti průniku Skuratova, po úvodní třetině tak odcházela obě mužstva do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhou periodu odšpuntoval Adam Benák, který se na levé straně prodral až před brankáře, kterého navíc dokázal i překonat. I Plzeň využila svou první přesilovou hru. Domácí radost trvala ovšem jen necelé dvě minuty. Před svatyní Mečla dostal spoustu prostoru Martin Vašíček a hostující hráč si s takovou situací dokázal poradit. Vzápětí mohla jít do vedení znovu Sparta, svou druhou početní výhodu o jednoho muže ale nezužitkovala ve svůj prospěch. A tak přišel trest. Po rychlém kontru zůstal u levé tyče volný Antonín Lučan, kterému již stačilo pouze přehodit beton brankáře. I nyní přišlo bleskové vyrovnání, tentokrát to Sparta stihla dokonce za padesát vteřin. Na levém kruhu zůstal osamocený Mikuláš Odehnal a ten se trefil naprosto přesně, Mečl se pouze ohlédl. Diváci, co si našli cestu na stadion, se rozhodně nenudili, protože gólové hody pokračovaly. Potřetí v zápase šla do vedení Škoda. Při přečíslení na sebe vzal odpovědnost Matyáš Beran a brankář Pražanů se jen smutně ohlédl. Sparta se opět tlačila za vyrovnáním, jenomže to už se ji nepovedlo. Navíc před koncem druhé dvacetiminutovky napřáhl u levého mantinelu Jan Kučera a ač se zprvu zdálo, že Přikryl kotouč má, nějakou záhadnou cestičkou se přece jen dokutálel za brankovou čáru. Prostřední dějství tak nabídlo rovnou šest branek.

I start třetí třetiny byl v režii domácího mužstva. Na rozdíl tří branek mohl zvýšit Ondřej Hájek, tomu se otevřela prázdná brána, leč plzeňský hráč už byl mimo střelecký úhel. Hostům zápas utíkal mezi prsty, navíc svou nedisciplinovaností se nedostávali ani do tlaku. Modrobílí dostali dokonce k dispozici i více jak minutu a půl dlouhou přesilovou hru pět na tři, tu ovšem nevyužili. Co se nepovedlo v početní výhodě, povedlo se záhy. Beran při dalším rychlém přečíslení našel na ose hřiště Šimona Kaisera, který se trefil přesně k pravé tyči. Krátce za polovinou třetí třetiny již Lukáš Novák zvedal ruce nad hlavu, jenomže proti ráně Vašíčka se vyznamenal plzeňský gólman Jansa. A navíc staré pořekadlo nedáš - dostaneš opět zafungovalo. Na druhé straně Hořejší našel Adama Benáka, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Domácí stále neměli dost. Za další dvě minuty plzeňští vystihli hostující rozehrávku, ránu Kučery Přikryl ještě chytil, na dorážku Petra Makovce již byl krátký. Tři minuty před koncem dovršil hattrick Adam Benák. Plzeňský útočník dostal přihrávku u pravého mantinelu a následně si pohrál i s brankářem Sparty. Poctivou desítku mohl načepovat Tomáš Skala s Markem Hořejším, leč prvního jmenovaného zastavila tyč, u druhého se vyznamenal gólman Sparty. Plzeň tak ve svém druhém zápase před novou sezónou zničila Spartu 9:3.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Byl to náš druhý zápas, navíc přijela Sparta, která má velice dobrý tým. Hráči podali dobrý výkon, v zápase bylo hodně dobrých momentů, nicméně tam byly i chyby, které klukům ukážeme na videu. Vítězství je hezké, ale stále je to příprava a nebudeme z toho dělat velké závěry.“